Задайте своє питання

дочь привезла с Израиля нательный иерусалимский крестик,который прикладывала ко всем святым местам на Священной Земле, для своей будущей кресницы,можно ли им крестить ребенка в провославную веру? этот крестик называют Крест крестоносцев или крест поломника.

Хрестити цим хрестиком можна з благословення священика.

Отець Анатолій

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Слава Ісусу Христу. Чи можна чистити зуби ввечері після причастя? Якщо не можна, тоді як бути якщо частинки їжі залишаються в роті до наступного дня. Перепрошую за наївне питання. Дякую за мудру відповідь! Ярослав)

Можна чистити зуби того ж дня ввечір, якщо ви зранку причащались. Ми протягом дня, ще споживаємо їжу, якщо і щось залишилось в роті, то ми його вже проковтнули з другою їжею. Звичайно, Святе Причастя краще ковтати, а не жувати.  І треба старатися, щоб Причастя не залишалося в роті.

Отець Анатолій

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Как крестятся? Сколько раз? Когда?

Щоб засвідчити нашу віру в Христа,Спасителя нашого, ми носимо на тілі хрест, а під час молитви зображуємо на собі правою рукою знак хреста, тобто осіняємо себе хресним знаменням (хрестимося).

Для хресного знамення ми складаємо пальці правої руки так: три пальці (великий, вказівний і середній) складаємо разом пучками рівно, а два інші (безіменний і мізинець) пригинаємо до долоні.

Складені три перші пальці разом засвідчують нашу віру в Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого, як у Єдиносущную і нероздільну Тройцю, а два пальці, притягнуті до долоні, означають, що Син Божий, після зішестя Свого на землю, будучи Богом, став людиною, тобто означає Його дві природи - Божу і Людську.

Осіняючи себе хресним знаменням, ми кладемо складені так пальці на лоб-для освячення нашого розуму, на черево (живіт) - для освячення наших внутрішніх почуттів, потім на праве і на ліве плечі - для освячення наших сил тілесних.

Хреститися слід на початку молитви, а також при наближенні до усього святого: входячи в храм, прикладаючись до хреста, ікон тощо. Хреститися слід і в усіх важливих випадках нашого життя: в скруті, в горі, в радості.

Коли ми хрестимося не під час молитви, то подумки, про себе, кажемо: "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, Амінь", засвідчуючи цим нашу віру у Пресвяту Тройцю і наше бажання жити і трудитися на славу Божу.

Слово "амінь" означає: істинно, правда, хай буде так.

Отець Анатолій

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Слава Ісусу Христу! Шановний Отче! Ми з чоловіком недавно одружились (розписались у РАГСІ), та плануємо взяти шлюб у церкві. Однак, мій чоловік вже перебував у цивільному шлюбі (наш цивільний шлюб для нього другий), але в церковному шлюбі не перебував. Чи немає перешкод нам обвінчатись у церкві. Якщоє, то що потрібно щоб їх вирішити?

Слава навіки!

Можна вінчатися в церкві, але перед тим, ви повинні показати розлучення цивільного шлюбу вашого чоловіка. Прийти в церкву і дізнатись, що потрібно для вінчання.

Отець Анатолій

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Слава Ісусу Христу! На заході (Європа, Канада) зараз дуже модно робити татуювання. Багато молодих людей так і роблять. Як Православна Церква ставиться до цього? Дякую!
Очевидно, Церква не вітає подібних практик. Річ у тім, що всілякого роду розрізи чи проколювання на тілі, з якими, в своїй основі, перекликається традиція пірсингу, а також і розмальовування свого тіла, що співвідноситься із татуюванням, є рудиментарними залишками первісних культів поганських релігій (пор. наприклад, практику призивання поганського ідола Ваала його жерцями в часі суперечки із пророком Іллею – І Цар. 18, 28). І якщо у той час ці практики мали своїм позитивом те, що за часу блукання людства в темряві щодо пізнання правдивого Бога – а Христос тоді ще не об’явив себе вповні, як це сталося у часах Нового Завіту, – саме вони пригадували нашим далеким предкам про існування Бога, роблячи із їхньої природної релігійності у їхньому важкому повсякденному житті сферу сакрального, піднесеного, душевного, то у нашому сьогоденні такий поворот ментальності та моральності людей ми не можемо не назвати поверненням від віри у Христа-Спасителя до мороку примітивного ідолопоклонства. І коли навіть хтось і сказав би, що це просто безневинна практика, котра не має в собі жодних ознак релігійності, то це слід розцінювати як рівноцінний за його аморальністю проступок – створена на образ і подобу Бога й наділена здатністю мислити і бажати кращого, людина просто-таки не має права бути бездумною і безвольною іграшкою в руках безумної хтивості та неконтрольованого пожадання. Окрім того, таке «прикрашування» власного тіла має на меті його відкриту демонстрацію, «виставлення себе на показ» іншим, а подібне виставлення у наш, на жаль, бездумний час здебільшого набирає форм цілком далеких і протилежних до принципів – не кажу вже християнської, але – загальнолюдської моралі.

З повагою до Вас,

о. Анатолій Кусик

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Слава Ісусу Христу! Існує так званий студентський молодіжно-християнський рух КЕМПУС. Що це??? і чи мають право вірні брати в ньому участь???

Слава навіки!

В період здобуття Україною незалежності досить широко висвітлюються проблеми протестантизму в працях таких сучасних релігіє знавців як, А. Колодний, М. Кошуба, І. Мицько раджу Вам почитати. Рух КЕМПУС є протестантською течією. Трохи історії.

Важливу роль у розповсюдженні ідей християнства, духовних цінностей Біблії, проповідування слова Божого, християнського віровчення та моралі серед громадян України, насамперед молоді, виконує місія «Україна для Христа» - керівник С. Бутенко. Для виконання цієї мети місія працює в декількох напрямках.

Одним із найзначніших є студентський рух КЕМПУС. Слово «кемпус» походить від англійського «сатриз», що в перекладі означає «університетське містечко». КЕМПУС є міжнародною організацією, а в нашій країні він діє як Клуб Енергійних Мислячих По-новому Українських Студентів. КЕМПУС працює в університетах 15 міст, які ви можете бачити на мапі України. Тут є невеликі групи віруючої молоді, які проповідують Слово Боже у студентських містечках.

Я не буду брати на себе роль суді або ж адвоката. І в жодному разі не хочу нав’язувати Вам свої погляди. Я хочу, щоб Ви, перш чим прийняти будь яке рішення для себе, подумали, про незримий вплив наших прадідів на нас, і про їх джерела релігійності.

З повагою о. Анатолій Кусик
Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Здравствуйте многая лета. Подскажите, пожалуйста, какова ваша позиция относительно видеосъемки таинства крещения. Ведь не зря же это именно "таинство". В то же время, очевидно, что видео такое люди делают, а, следовательно, в церкви подобное разрешают.

Слава Ісусу Христу!

Відповідаючи на Ваше запитання, я хочу разом з Вами поміркувати над самим значенням слова «таїнство». Зверніть увагу, таїнством називається таке священнодійство, через яке таємно, невидимим чином, подається людині благодать Святого Духа або сила Божа, що спасає. Задумаймось, чи може силу Божу зупинити якесь фото чи відео зйомка?  Переконаний, що ні. Сам Господь після свого Воскресіння з’являвся своїм учням багато разів коли вони на нього навіть і не чекали. Одного разу в кімнаті, де зібралися апостоли, двері були закритими, але Ісус Христос крізь них зайшов у кімнату до своїх учнів. Ще раз засвідчивши свою Божественну силу наглядно.

А чи не задумувались Ви що інколи нас відволікає багато зайвих думок, порад і в цьому потоці ми забуваємо про основне, про Бога? І не задумуємося над тим,  з якими думками ми йдемо до нього, навіщо нам або ж нашим дітям хрещення. Ми звикли до всього підходити формально, а бо ж з думкою «чим я відрізняюся від інших».

А ми насамперед повинні знати головне. Хрещення - не магія, а велика тайна, яку Святий Дух здійснює у хрещенні, досягає нашої свідомості. Ми маємо піклуватися більше про те, що ми або наші хресні батьки сказали від нашого імені  при хрещенні: «Зрікаюся сатани, всіх діл його, всіх ангелів його, всієї служби його і всієї гордині його… Єднаюся з Христом…. Визнаю Його як Царя і Бога… Вірую в Отця, і Сина, і Святого Духа, Трійцю єдиносущну і нероздільну». І на завершення наших роздумів, хочу Вам сказати, Ви маєте вільний вибір. І якщо Ви відчуваєте, що Вам не потрібно спогадів на екрані чи на фото, то не робіть, не біжіть за «модою» і це буде правильно.

З повагою до Вас о. Анатолій Кусик

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Слава Ісусу Христу! Як Українська Православна Церква ставиться до ігор, які імітують вбивство, наприклад, Контрстрайк? Або таких ігор, як пейнтбол? Чи це шкода, чи розрядка, чи щось інше? Дякую!
Слава навіки! Церква довгий час заперечувала те, що в людині є зло, мабуть тому, ми не навчилися гідно боротися з ним. Ми не хочемо визнавати, що інколи нас переповнюють негативні емоції і думки. Інколи злоба яка в нас збирається нас лякає, тому, що ми стаємо агресивними. Ми підвищуємо голос на рідних, інколи навіть хочемо вдарити, не контролюємо свої слова. Що робити? Перш за все визнаймо, що майже в кожного з нас є гріхи які приводять нас до зла. А це заздрість, крадіжки, зради і безліч інших. Визнаймо, що ми не є ідеальними, і працюймо над собою на примноження в собі доброти. Станьмо прикладом для інших. Тому, що ховаючись за грою, своїх внутрішніх проблем не вирішите. І не забувайте, наша психіка дуже слабка, гра в якій є хоч якесь найменше насилля, до добра не доведе. Тому церква ставиться негативно до таких ігор. Насамперед проаналізуйте, чому Вам, а бо ж Вашій дитині хочеться пограти в такі ігри. Якщо для того, щоб позбутися агресії, чи прихованої злоби. Тоді,  моя Вам порада, займіться краще спортом, а на ніч читайте Біблію. Тому, що кров яка проливається, навіть, якщо це віртуально, не приведе Вас і Ваших рідних до добра. Бажаю Вам працювати над собою, плекати в собі духовні цінності які приведуть до спокою і добра.
Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Может ли священник вылечить болезни
Слава Ісусу Христу!
Відповідаю на Ваше запитання коротко. Не може. Ви запитаєте чому? Я відповім, він не лікар тіла, а лікар душі. Інколи людину з’їдають з середини образи, невіра в себе, занижена самооцінка і ін. Тоді так, прийшовши і розповівши священику свої проблеми Ви звільняєтеся від тягаря, який так довго носили в собі і отримуєте полегшення. Що ж стосується тілесної хвороби, через молитви і сильну віру, за допомогою добрих справ Ви можете допомогти собі самі. Але за однієї умови, що Ваша Віра буде сильнішою за життя. А це, нажаль, трапляється дуже рідко. Завжди нас переслідують сумніви. Є звісно випадки коли священик (монах), чи Владика, вичитують молитви, і саме через силу молитви, людина отримує зцілення. Бажаю Вам здоров’я, як тілесного так і душевного.
Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Спаси Господи Светлана.четыре года назад занял большую сумму денег под проценты людям вошедшим ко мне в доверие, составили договор и расписку. Первый год всё шло так как договаривались но вот уже три года (истекают 1 сентября)прошли но в ответ лишь одни обещания, будут от=дадим. Сам я посещаю Храм и даже пою на клиросе, но уже так устал от пагубных мыслей. Ведь эти люди знали что берут деньги не так у меня как у моей больной дочери и деньги нам нужны были на её операции. В общем разочаровался я в людях. Подскажите советом как поступить что бы не наделать грехов?

В Євангелії від Луки (розділ 6, вірш 31) говориться: "Коли позичаєте тим, від кого сподіваєтесь одержати, яка за те вам дяка? Бо грішники позичають грішникам, щоб стільки ж одержати. Але ви любіть ворогів ваших, добро творіть, позичайте, нічого не сводіваючись, буде вам нагорода велика, будете синами Всевишнього".

Отець Анатолій

Вам допомогла ця інформація? Так Ні
Сторінка 1 із 3