Історія єпархії

Сучасна назва "Запорізька єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату" бере початок з 30 квітня 1996 року. Це офіційна дата утворення. До цього вона була об'єднана з Дніпропетровською єпархією і носила назву Дніпропетровсько - Запорізька.

Архиєпископ Запорізькій й Мелітопольський Григорій, який на даний час являється керуючим справами Запорізького Єпархіального управління приїхав з благословіння Патріарха на Запорізькі землі 16 вересня 1995 року. У той час в області нараховувалося 12 діючих приходів. Не було типових приміщень та відповідно освіченого духовенства. Так зване єпархіальне управління представляло собою напіврозвалений колишній кінотеатр.

Завдяки наполегливій праці Владики Григорія, за час його перебування на Запорізькій кафедрі майже втричі збільшилось духовенство, а релігійних громад налічується більше 100.

Кожного дня відбувається богослужіння у Кафедральному Соборі "Святої Тройці", який за своєю внутрішньою окрасою чи не найгарніший в області. При соборі діє "Недільна школа", а також проводяться активні роботи по закінченню будівництва навчального духовного комплексу.

На даний час спостерігається активний ріст Запорізької єпархії УПЦ Київського Патріархату. Будуються храми, рукополагаються нові священики.

Написати коментар

Будь ласка, заповніть всі поля, які позначені зірочкою (*).
Можна використовувати базовий HTML код.